detail-blog
 • دسته‌بندی‌ها آموزشی
 • نویسنده admin-azar
 • زمان مورد نیاز برای مطالعه 7 دقیقه
1401-10-30

مخزن زباله هوشمند؛ ابزاری برای رسیدن به زندگی هوشمند شهری

شاید در سال‌های اخیر شاهد تحول‌های بسیار زیادی در زندگی شهری بوده‌ایم و این موضوع دلیلی برای متنوع شدن محصولاتی تولیدی توسط کارخانه‌های مختلف بوده است. زندگی شهری هوشمند، چند سالی است که جای خود را در میان مردم جهان باز کرده است. اگرچه تبدیل کردن یک زندگی شهری معمولی به یک زندگی هوشمند، می‌تواند هزینه‌های زیادی را به دنبال داشته باشد؛ اما با وجود مزایای این سبک زندگی، استفاده از ابزارهای هوشمند برای شهرهای جدید و مدرن و پرجمعیت خالی از لطف نیست. مخزن زباله هوشمند (Smart waste tank) یکی از ابزارهایی است که می‌تواند برای زندگی شهری جدید و هوشمند مورد استفاده قرار گیرد. در حالی که بسیاری از مردم در مورد مخازن زیر زمینی هوشمند پسماند اطلاعات ندارند، در ادامه این مقاله قصد داریم بیشتر در مورد آن‌ها و خصوصیات منحصر به فردشان صحبت کنیم.

مخزن زباله هوشمند چیست؟

برای هوشمند سازی شهرهای مدرن و جدید، به ابزارها و وسایل مختلفی نیاز است که هر کدام می‌توانند کارایی ایده آلی داشته باشند. مخزن زباله هوشمند، یکی از انواع ابزارهایی است که برای زندگی شهری هوشمند مورد استفاده قرار می‌گیرد. شاید در ابتدا با شنیدن «سطل زباله هوشمند»، یک علامت تعجب بزرگ در ذهنتان ایجاد شود که مگر می‌شود از سطل زباله نیز به صورت هوشمند استفاده کرد؟ اما واقعیت این است که مخزن‌های زباله هوشمند از سال 2015 وارد بازار جهانی شده‌اند و در حال حاضر نیز در بسیاری از کشورها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مخزن زباله هوشمند می‌تواند به سیستم وای فای و گوشی تلفن همراه متصل شود. این مخزن به راحتی زباله‌ها را تفکیک می‌کند و اجازه می‌دهد تا از زباله‌های خشک نهایت استفاده را ببرید. مخزن‌های زباله هوشمند می‌توانند به سیستم‌های شهرداری متصل شوند تا در صورت نیاز به تخلیه و پر شدن، به شهرداری آلارم دهند.

با توجه به اینکه این مخزن‌ها قابلیت اتصال به گوشی تلفن همراه را دارند، می‌توان به راحتی آن‌ها را با گوشی تلفن همراه متصل کرد و با کمک گوشی تلفن همراه، آن‌ها را تنظیم نمود. بنابراین، اگر بخواهیم به صورت خلاصه مخزن‌های زباله هوشمند را تعریف کنیم، باید بگوییم: «مخزن‌های زباله هوشمند، از جمله سیستم‌های جدیدی هستند که با داشتن سنسورهای مختلف و امکان اتصال به گوشی تلفن همراه، می‌توانند به راحتی توسط انسان‌ها کنترل شوند.»

قابلیت‌های مختلف مخزن زباله هوشمند چیست؟

در حال حاضر، کارخانه‌های بسیار متعددی وجود دارند که در حوزه تولید مخزن زباله هوشمند فعالیت می‌کنند. بدیهی است که خصوصیات و قابلیت‌های هر کدام از این مخزن‌های هوشمند با هم متفاوت است. پس برای اینکه دقیق‎تر با قابلیت‌های این مخزن‌ها آشنا شوید، باید با محصولات مختلف تولید شده در کارخانه‌های مختلف آشنا باشید. اما اکثر مخزن‌های زباله هوشمند دارای قابلیت‌های خاصی‌اند که برخی از آن‌ها عبارتند از:

 • امکان اتصال به گوشی تلفن همراه

یکی از قابلیت‌های مهم مخزن زباله هوشمند، اتصال به گوشی تلفن همراه است. همه این سطل زباله‌ها دارای یک بارکد مشخص هستند که با اسکن کردن آن‌ها، می‌توان از طریق گوشی تلفن همراه به تنظیمات این سطل زباله‌ها دسترسی پیدا کرد.  

 • امکان اتصال به وای فای و اینترنت

یکی دیگر از قابلیت‌های مخزن زباله هوشمند، اتصال به وای فای و اینترنت است. امکان اتصال به وای فای و اینترنت برای دسترسی از راه دور به سطل زباله هوشمند، در اکثر نمونه‌ها فراهم شده است.

 • قابلیت جدا کردن زباله تر و خشک

یکی از مهم‎ترین اهداف استفاده از سطل یا مخزن زباله هوشمند، جدا کردن زباله تر و خشک است. این مخزن‌ها دارای سنسورهای مشخصی هستند که می‌توانند به راحتی زباله‌های تر و خشک را از هم تفکیک کنند.

 • امکان باز شدن درب مخزن زباله به صورت هوشمند

یکی از مشکلات رایج در مخزن‌های زباله غیر هوشمند این است که باید برای باز کردن درب آن‌ها، از دست استفاده شود. این موضوع می‌تواند احتمال انتقال بیماری‌های مختلف را تشدید کند. اما با مخزن زباله هوشمند و سنسوری که روی آن تعبیه شده است، نزدیک شدن دست افراد به درب سطل زباله، این درب باز می‌شود.

 • امکان آلارم دادن در هنگام پر شدن

مخزن‌های زباله هوشمند می‌توانند در هنگام پر شدن از طریق نرم افزار و یا روش‌های مختلف دیگر آلارم بدهند. در این صورت می‌توان آن‌ها را تخلیه کرد و از بیرون ریختن آشغال‌ها از سطل زباله جلوگیری نمود.

 • امکان تخلیه زباله‌ها به مخازن زیرزمینی

برخی از مخزن‌های زباله هوشمند زیرزمینی می‌توانند باعث تخلیه زباله‌ها به زیرزمین شوند. البته استفاده از مخازن زیر زمینی هوشمند پسماند، نیاز به زیرساخت‌های بسیار مهمی دارد.

مخزن زباله هوشمند چیست؟

مخزن زباله هوشمند چیست؟

چرا باید از مخازن زیر زمینی هوشمند پسماند استفاده کنیم؟

یکی از سوالات رایجی که در مورد مخازن زیر زمینی هوشمند پسماند وجود دارد، دلیل و اهمیت استفاده از آن هاست. اگرچه هنوز هم بسیاری از کشورها از این مخزن‌های هوشمند زباله استفاده نمی‌کنند. اما باز هم مزایا و قابلیت‌های مخزن زباله هوشمند باعث شده تا کشورهای پیشرفته زیادی متقاضی استفاده از این مخزن‌ها باشند.

مخازن زیر زمینی هوشمند پسماند باعث صرفه جویی در هزینه‌ها می‌شوند و می‌توانند زباله‌های تر و خشک را از هم جدا کنند. مخزن زباله هوشمند به واسطه داشتن سیستم‌های خاص، می‌توانند به تمیز ماندن شهر کمک کنند. بهبود شرایط محیط زیست، یکی دیگر از مزایای مهم استفاده از مخازن زیر زمینی هوشمند پسماند است.

چرا باید از مخازن زیر زمینی هوشمند پسماند استفاده کنیم؟

چرا باید از مخازن زیر زمینی هوشمند پسماند استفاده کنیم؟

مزایای استفاده از مخزن زباله هوشمند

استفاده از مخزن زباله هوشمند می‌تواند مزایای بسیار زیادی را برای مردم و جوامع امروز بشری داشته باشد. تصور کنید که آشغال‌های خودتان را درون یک سطل زباله که به صورت هوشمند باز می‌شود و یا در صورت پر بودن به شما اجازه ریختن زباله‌ها را نمی‌دهد، بریزید. احتمالا از دیدن این مخزن زباله هوشمند در شهر شگفت‎زده می‌شوید؛ اما با وجود مزایای مختلف استفاده از مخزن‌های زباله هوشمند، بی‎شک این مخزن‌ها در سال‌های آینده به یکی از مهم‎ترین ابزارهای زندگی هوشمند تبدیل می‌شوند. از جمله مزایای استفاده از مخزن آشغال هوشمند، عبارتند از:

 • بهبود زندگی شهری و کاهش مشکلات پر شدن سطل ها

زندگی و بهداشت شهرها با کمک مخزن‌های زباله هوشمند بسیار بهبود پیدا خواهد کرد.

 • کمک به تفکیک زباله‌های تر و خشک

زباله‌ های تر و خشک با کمک مخزن زباله هوشمند از هم جدا می‌شوند و می‌توان این زباله‌ها را از هم تفکیک کرد.

 • دارای ظاهر و ساختار جذاب و منحصر به فرد

این مخازن زباله دارای ظاهر و ساختار جذابی است. معمولا به ظاهر این سطل زباله‌ها توجه زیادی می‌شود.

مزایای استفاده از مخزن زباله هوشمند

مزایای استفاده از مخزن زباله هوشمند

خرید مخزن زباله هوشمند و قیمت آن

قیمت این  مخزن ها قطعا نسبت به قیمت مخزن‌ زباله معمولی بالاتر است. دلیل این موضوع هم به کار رفتن سیستم‌های هوشمند جدید برای سطل زباله‌های هوشمند است. اگر به دنبال خرید مخزن زباله هوشمند هستید، کافیست که به فروشگاه‌هایی که اقدام به فروش این مخزن‌ها می‌کنند، مراجعه کنید و مدل‌های موجود را بررسی کنید. بیشتر مخزن‌های هوشمند به صورت خانگی طراحی شده‌اند.

آذرپاش پیشرو؛ تولید کننده مخزن زباله شهری

آذرپاش پیشرو به عنوان تولید کننده مخزن زباله شهری به شما امکان خرید انواع مخزن‌ زباله شهری باکیفیت و با ظرفیت‌های مختلف را می‌دهد. اگرچه مخزن‌های زباله هوشمند دارای مزایای مختلفی هستند؛ اما هنوز به صورت انبوه و برای استفاده در شهر در کشور ایران به فروش نمی‌روند. با این حال، شما می‌توانید با خرید مخزن زباله شهری از آذرپاش مانند مخزن زباله تفکیکی دو منظوره، یا مخزن زباله 770 لیتری و 240 لیتری، به تفکیک زباله‌ها و بهداشت زندگی شهری کمک کنید.

نظرات کاربران

دیدگاهی بگذارید

Your email address will not be published.

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت آذر پاش پیشرو می باشد

بستن

کالاها

دسته بندی ها

 • ورود با پیامک
 • ورود با رمز
user

زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • تصویر
 • امتیاز
 • قيمت
 • موجودی
 • دسترسی
 • وزن
 • اندازه
 • اطلاعات اضافی
برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
مقایسه