قزوین شهرک صنعتی البرز

خیایان ابوریحان بیرونی بن بست یکم

۰۲۸۳۲۲۴۱۴۴۴

تلفن پشتیبانی فقط در ساعات اداری

شنبه تا چهارشنبه: 18:00 - 8:00

فروشگاه سایت همیشه آماده پذیرش سفارش است

شماره های تماس جهت خرید مخزن زباله و آگاهی از قیمت انواع مخزن زباله

۰۹۱۲۰۰۶۳۷۸۷
۰۹۱۲۸۸۷۷۰۷۹

۰۲۸-۳۲۲۴۱۴۴۴
۰۲۸-۳۲۲۳۹۲۲۴

خرید مخزن زباله با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت

شرکت آذرپاش پیشرو مفتخر است که مخزن زباله را در حجم، جنس و متریال های مختلف تولید می کنند. مخزن زباله تولیدی این شرکت در حجم های ۶۶۰ لیتری، ۷۷۰ لیتری، ۱۱۰۰ لیتری و ۱۲۵۰ لیتری طراحی و ساخته می شود.  مخزن زباله ساخت شرکت آذرپایش پیشرو در دو نوع تخلیه مکانیزه (بدون دخالت دست و ماشینی) و غیر مکانیزه(با دخالت انسانی و دست) میشود.شما می توانید از طریق صفحه تماس با ما در ۲۴ ساعت شبانه روز و ۷ روز هفته برای خرید مخزن زباله خود اقدام کنید.

مخزن رباله مکانیزه

مخزن زباله چیست؟

همانطور که از نام مخزن زباله پیدا است، به محفظه­ ای (مخزن) که زباله ­ها را در آن قرار می­دهند، مخزن زباله یا سطل آشغال می­گویند. این مخازن معمولا از فلزات، پلاستیک و یا بتن ساخته می­شوند. امروزه مخزن زباله در خانه­ ها و مکان­ های عمومی مانند پارک­ ها، تفرجگاه­ ها و پایانه ­های مسافربری وجود دارد. وجود مخزن زباله در مکان­ های عمومی، مردم را به نریختن زباله بر روی زمین تشویق می­کند و از این طریق گام سترگی را در جهت پاکسازی و زیبا­سازی شهر برمی­دارد.

هدف اصلی که توسط مدیریت پسماند دنبال می­شود، کاهش اثرات نا­مطلوب و مضر بر روی محیط زیست، سلامت انسان ­ها و امر زیبایی شناسی است. مدیریت پسماند در واقع مجموعه­ ای از فعالیت­ها از قبیل جمع­ آوری، حمل و نقل، ذخیره سازی، تفکیک، بازیافت و دفع زباله­ ها است که در راه رسیدن به هدف مذکور تلاش می­کند. سطل زباله از طرفی با پنهان کردن زباله­ ها از دید عموم مردم به زیبا سازی شهر کمک کرده و از طرف دیگر به طور قابل ملاحظه ­ای از متصاعد شدن بوی نامطبوع و انتشار میکروارگانیسم­ های بیماری­ زا جلوگیری می­کند. علاوه بر موارد فوق، وجود مخزن زباله، جم ع­آوری زباله­ ها توسط نیرو­های شهرداری را به طور چشمگیری تسهیل می­کند. با توجه به توضیحاتی که داده شد، می­توان چنین برداشت کرد که مخزن زباله نقش مهمی را در مدیریت پسماند ایفا و مدیریت پسماند را در رسیدن به هدفش یاری می­کند.

فرض کنید مدیریت پسماند در یک شهر به دلیل عدم وجود مخزن زباله به درستی انجام نپذیرد؛ در این صورت توده ­هایی از زباله در هر نقطه از شهر به چشم می خورد. در این صورت علاوه بر بوی نامطبوعی که از زباله­ ها به مشام می­رسد، رشد میکروارگانیسم ­های گوناگون در این زباله­ ها سلامت انسان و محیط زیست را به خطر می­ اندازد. از طرف دیگر هیچ شخصی از دیدن انبوهی از زباله­ ها لذت نمی­برد، بنابراین شهر از نظر زیبایی شناسی با مشکل مواجه می­شود.

انواع مخزن زباله

مخزن زباله از نظر طرح، رنگ، جنس و اندازه (ظرفیت) دارای تنوع گسترده ­ای است. بنابراین برای خرید مخزن زباله می­بایست به این موارد توجه زیادی کرد زیرا ممکن است انتخاب شما سبب هدر رفتن پولتان شود و مخزن زباله خریداری شده جوابگوی نیاز­های شما نباشد. مخزن زباله عمدتا فلزی، پلاستیکی و یا بتنی هستند. البته مواد دیگر نیز می­توانند در ساخت مخزن زباله مورد استفاده قرار بگیرند. در ساخت مخازن پلاستیکی معمولا از رزین و پلی اتیلن استفاده می شود. مخزن زباله فلزی از فولاد، فولاد ضد زنگ و یا ورقه­ های آلومینیومی ساخته می­شود. مخازن بتنی نیز از بتن یا سنگ ساخته می­شوند.

مخازن زباله بر اساس مورد استفاده، در طرح­ها و اندازه­ های مختلفی ساخته می­شوند. رنگ­های مختلف مخزن زباله نیز علاوه بر اینکه به زیبا سازی فضای شهر و خانه می­ انجامد، در امر تفکیک زباله نیز بسیار موثر است.  

برخی از انواع مخزن زباله:

 • مخزن زباله تجاری: این مخازن برای استفاده در محیط­ های صنعتی که در آن مقدار زیادی زباله یا تکه ­های بزرگ زباله تولید می­شود، ایده آل هستند. مخزن زباله گالوانیزه که در مراکز تجاری (پاساژها، مراکز خرید، فروشگاه­ های زنجیره ­ای و ...) مورد استفاده قرار می­گیرد، در این دسته قرار دارد.
 • مخزن زباله شهری: این مخازن برای جمع­ آوری زباله­ ها در مناطق مسکونی مورد استفاده قرار می­گیرند. مخزن زباله گالوانیزه مکانیزه در این دسته نیز قرار دارد.
 • مخزن زباله یکبار مصرف: مخازن یکبار مصرف با مواد بازیافتی ساخته شده ­اند و قیمت کمی دارند. این مخازن برای جشن­ها (عروسی، تولد و ...) و سایر مراسم­ ها بسیار مناسب هستند.
 • مخزن زباله پارکی: از این مخازن در پارک­ ها و تفرجگاه­ ها استفاده می­شود.
 • مخزن زباله برای صرفه جویی در فضا: این مخازن با طراحی خاصی که دارند به منظور استفاده در محیط­های کوچک (آشپزخانه) یا شلوغ (لابی­های شلوغ) کاربرد دارند.
 • مخزن زباله تزئینی: این مخازن در طرح­ها و رنگ­های متنوع ساخته شده و به منظور مدیریت زباله­ ها در محل کار یا خانه مورد استفاده قرار می­گیرند.
 • مخزن زباله پزشکی: این مخازن پدالی با بدنه فلزی که دارند برای مصارف پزشکی ایمنی لازم را دارند.
 • مخزن زباله چرخدار: این مخازن متحرک برای انتقال زباله­ ها از نقطه­ای به نقطه دیگر مورد استفاده قرار می­گیرند.
 • مخزن زباله رومیزی: این مخازن بر روی میز کار قرار گرفته و برای دفع زباله­ هایی با اندازه­ های کوچک مورد استفاده قرار می­گیرند.
 • مخزن زباله مجهز به زیر سیگاری: این مخازن علاوه بر دارا بودن محفظه ­ای برای ریختن زباله­ ها به یک زیر سیگاری برای ریختن خاکستر و خاموش کردن سیگار مجهز هستند.
 • مخزن زباله تفکیکی: این مخازن که در رنگ­های مختلف ساخته می­شوند به منظور تفکیک زباله ­های خشک و تر مورد استفاده قرار می­گیرند. استفاده از این مخازن نقش بسزایی را در امر بازیافت ایفا می­کند.

سطل زباله شهرداری

شهرداری­ ها به طور معمول از مخزن زباله گالوانیزه و یا پلی اتیلنی بزرگ جهت جمع ­آوری زباله ­ها استفاده می­کنند. لازم به ذکر است که از ورقه­ های غیر گالوانیزه (ورق سیاه) نیز به منظور ساخت مخزن زباله شهرداری استفاده می­شود.

چند نمونه از مخازن زباله شهری تولید شده توسط شرکت آذرپاش پیشرو را در ادامه مشاهده می­کنید.

 • مخزن زباله مکانیزه گالوانیزه بزرگ:

در شرکت آذرپاش پیشرو این مخازن در حجم­ های ۶۶۰، ۷۷۰، ۱۱۰۰ و ۱۲۵۰ لیتر، طراحی و ساخته می­شوند. مخازن مذکور را در تصویر زیر مشاهده می­کنید.

 

مخازن زباله شهری شهرداری
 • مخزن زباله گالوانیزه و مخزن زباله پلی اتیلنی کوچک:

در شرکت آذرپاش پیشرو این مخازن در حجم ها ۲۰۰، ۲۲۰ و ۲۴۰ لیتر، طراحی و ساخته می­شود. مخازن مذکور را در تصویر زیر مشاهده می­کنید.

• مخزن زباله گالوانیزه و مخزن زباله پلی اتیلنی کوچک
 • مخزن زباله پارکی:

در شرکت آذرپاش پیشرو این مخازن معمولا در حجم­ های ۵۰ تا ۱۰۰ لیتر طراحی و ساخته می­شوند. از این مخازن در پارک­ ها و تفرجگاه ­ها استفاده می­شود.

مخزن زباله پارکی
 • مخزن زباله تفکیکی و بازیافت:

تفکیک زباله­ ها یکی از اساسی­ ترین مراحل بازیافت به شمار می­رود. این مخازن به منظور تفکیک زباله­ های شیشه ­ای، کاغذی و پلاستیکی از یکدیگر، تولید می­شوند.

مخزن زباله گالوانیزه چیست؟

مخزن زباله گالوانیزه با استفاده از ورقه گالوانیزه گرم ساخته می­شود، به همین دلیل است که این چنین نامگذاری شده است. مخزن زباله گالوانیزه به عنوان یک مخزن زباله شهری در مناطق شهری و روستایی به منظور جمع­ آوری اولیه زباله­ ها مورد استفاده قرار می­گیرد. مخزن زباله گالوانیزه علاوه بر اینکه در حفظ پاکیزگی شهر و سلامت انسان و محیط زیست نقش بسزایی دارد، به زیبا سازی شهر نیز کمک شایانی می­کند. بنابراین میتوان گفت که مخزن زباله گالوانیزه یکی از مهمترین ادوات نظافتی در شهرها و روستاها به شمار می ­آید. از این مخازن می­توان در مراکز صنعتی (کارخانجات)، مناطق مسکونی، خیابان­ه ا، پایانه­ های مسافربری و بیمارستان­ه ا استفاده کرد.

خرید مخزن زباله گالوانیزه و تعبیه آن­ها در نقاط مختلف شهری و روستایی به ترتیب برعهده شهرداری­ ها، بخشداری­ ها و دهداری­ ها است. رشد روز افزون جمعیت که تولید فزاینده زباله را در پی دارد، سبب افزایش تقاضا برای خریداری این نوع مخازن شده است. به منظور پاسخگویی به این نیاز، شرکت­ های متعددی در سراسر کشور فعالیت خود را در این زمینه آغاز کرده و آن را توسعه داده­اند. شرکت آذرپاش پیشرو یکی از برجسته­ت رین شرکت­هایی است که سالها در زمینه تولید مخزن­ زباله گالوانیزه فعالیت دارد. شرکت آذرپاش پیشرو با بکارگیری تجهیزات مدرن و نیروهای مجرب، سال­ها در زمینه زیبا سازی شهری فعالیت دارد و علاوه بر مخزن زباله مکانیزه، محصولات دیگری از قبیل نیمکت پارکی (مبلمان شهری)، تابلوهای راهنما، ایستگاه اتوبوس، میل پرچم، تابلوهای تبلیغاتی، ست­  ورزشی ، المان­های شهری و ادوات نورپردازی شهری نیز تولید می­کند. شرکت آذرپاش پیشرو علاوه بر تولید محصولات مذکور، افتخار ثبت اختراع و تولید مخازن زیر زمینی هوشمند پسماند را در کارنامه خود دارد.

با توجه به سابقه کار و کیفیت محصولات شرکت آذرپاش پیشرو، شهرداری­ ها و سازمان­های متعددی اقدام به خرید نیمکت پارکی و سایر ادوات مربوط به زیبا سازی شهری کرده­اند.

گالوانیزاسیون چیست و چگونه انجام می­شود؟

یکی از کاربردهای ورقه گالوانیزه استفاده از آن در ساخت مخزن زباله گالوانیزه است. به فرایندی که در طی آن یک نوع فلز (معمولا فولاد یا آهن) را به وسیله فلز روی (Zn) پوشش دار می­کنند، گالوانیزاسیون می­گویند. این پوشش از زنگ زدگی و خوردگی فولاد جلوگیری می­کند. گالوانیزاسیون به دو روش سرد و گرم انجام می­شود. روش گرم نسبت به روش سرد مرسوم­تر و قدیمی­تر است.

 • گالوانیزاسیون گرم

در این روش ابتدا مخزنی محتوی روی مذاب با دمای ۴۶۰ درجه سانتی گراد آماده می­شود. سپس فولاد (یا آهن) به درون روی مذاب فرو برده می­شود. یکی از نکات مهم در این روش، حاصل کردن اطمینان از تمیز بودن سطح فولاد، قبل از فرو بردن آن به درون حوضچه روی است. پس از فرو رفتن فولاد به درون روی مذاب واکنش­ های شیمیایی بین فولاد و روی آغاز می­شود. لازم به ذکر است که اگر سطح فولاد تمیز نباشد، واکنش شیمیایی بین فولاد و روی به خوبی اتفاق نمی­افتد. پس از خارج کردن فولاد از درون مخزن، لایه رویی که بر روی فولاد تشکیل شده است با اکسیژن و کربن دی اکسید جو واکنش داده و از این طریق یک لایه از آلیاژ بر روی فولاد تشکیل می­شود. این لایه از فلز زیرین در برابر سایش، خوردگی و زنگ زدگی محافظت می­کند. در اغلب موارد از ورقه­ های گالوانیزه گرم برای ساخت مخزن زباله گالوانیزه استفاده می­شود.

 • گالوانیزاسیون سرد

در این روش که الکترولیز نیز نامیده می­شود، محلولی از نمک روی با حلال اسیدی (یا حلال آب) بر روی فلز پایه اسپری می­شود. ضخامت لایه روی در این روش در مقایسه با روش گرم بسیار کمتر است. استفاده از ورقه­ های گالوانیزه سرد در ساخت مخزن زباله گالوانیزه امری غیر معمول است.

تفاوت­های بین گالوانیزاسیون سرد و گرم

 • ضخامت لایه روی در روش سرد ۲۵ میکرون است در حالیکه در روش گرم بین ۱۰۰ تا ۱۳۰ میکرون است. با توجه به این نکته، استفاده از مواد گالوانیزه گرم به دلیل مقاومت بیشتر در برابر سایش و خوردگی، به منظور ساخت سطل زباله گالوانیزه رایج است.
 • سطح فلزی که با روش سرد گالوانیزه شده است، صیقلی و یکنواخت است در حالیکه در روش گرم سطحی غیر یکنواخت و کدر حاصل می­شود.
 • فلزاتی که به روش گرم گالوانیزه شده­اند به دلیل دارا بودن ضخامت بیشتری از روی (Zn) در مکان­هایی که بیشتر در معرض سایش و خوردگی هستند، مورد استفاده قرار می­گیرند. گالوانیزاسیون سرد نیز برای گالوانیزه کردن فلزاتی با ضخامت کم بکار می­رود.

 برای پوشش دار کردن یک فلز، علاوه بر گالوانیزاسیون سرد و گرم می­توان از روش­های دیگری از قبیل متالایزینگ و روش مکانیکی استفاده کرد.

مخزن زباله گالوانیزه چه ویژگی هایی دارد؟

از جمله ویژگی­ های مخزن زباله گالوانیزه می­توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بدنه این مخازن از مواد گالوانیزه گرم ساخته شده است.
 • در ساخت این مخازن از ورق ه­ای با ضخامت ۵/۱ یا ۲ میلی متر استفاده می­شود (بر اساس سفارش مشتری).
 • بدنه این مخازن در برابر ضربه، شکستگی و زنگ زدگی مقاوم است.
 • چرخ­ های این مخازن، قابلیت تعویض دارد.
 • بدنه این مخازن در برابر تابش خورشید و اشعه فرابنفش و آتش سوزی مقاوم است.
 • این مخازن خاصیت آنتی باکتریال دارد و تا حدود زیادی از رشد باکتری­ها و انتشار آن­ها به بیرون جلوگیری می­کند.

 

انواع ورقه ­های گالوانیزه مورد استفاده در ساخت مخزن زباله گالوانیزه

در ساخت مخزن زباله گالوانیزه معمولا از ورق­های گالوانیزه گرم با ضخامت ۵/۱ و ۲ میلی متر استفاده می­شود. مسلما مخزنی که با ورق ۲ میلی متر ساخته می­شود نسبت به مخزنی که با ورق ۵/۱ میلی متر ساخته می­شود، مقاومت بیشتری در برابر ضربه و وزن زباله­ ها دارد. قیمت سطل زباله مکانیزه گالوانیزه ساخته شده با ورق ۲ میلی متر نسبت به ورق ۵/۱ میلی متر بیشتر است. ضخامت ورق مورد استفاده در ساخت مخزن زباله گالوانیزه بستگی به سفارش مشتری دارد. شرکت آذرپاش پیشرو در تلاش است تا با استفاده از مرغوب­ترین ورقه­ ها، مخازن زباله باکیفیتی را تولید کند و در اختیار مشتریان خود قرار دهد. مخزن زباله گالوانیزه مکانیزه معمولا از ورق­های ۲ میلی متر ساخته می­شود.

انواع مخزن زباله گالوانیزه از نظر طراحی و ساخت

سطل زباله گالوانیزه شهری به طور کلی در دو نوع مکانیزه (تخلیه بدون دخالت دست) و غیر مکانیزه (تخلیه با دخالت دست) طراحی و ساخته می­شود. مخزن زباله گالوانیزه به دو شکل محدب و مکعب تولید می­شود. برای ساخت این مخازن می­توان هم از روش پرسی و هم غیر پرسی اسفاده کرد. به منظور ساخت مخزن زباله پرسی ابتدا ورق­های گالوانیزه، برش داده شده و سپس به کمک دستگاه­ های ویژه و پیشرفته، پرس­کاری می­شوند. برای پرس کاری ورقه ها از روش متال فرمینگ (شکل دهی فلز به کمک دستگاه پرس) استفاده می­شود. پرس­کاری علاوه بر اینکه در زیبا سازی ظاهر مخزن زباله تاثیر دارد، سبب کاهش وزن مخزن و افزایش مقاومت آن در برابر ضربات می­شود. پس از پرس­کاری به منظور اتصال ورقه ­ها به یکدیگر از روش جوشکاری CO2 استفاده می­شود. وجود این اتصالات در این نوع مخازن مقاومت بالایی را در برابر تحمل وزن به مخزن زباله می­دهد.

طراحان مجرب شرکت آذرپاش پیشرو، توانسته­ اند با طراحی انواع مخزن زباله گالوانیزه گام بزرگی را در جهت زیبا سازی شهری بردارند.  

مخزن زباله گالوانیزه مکعب

قسمت کف سطل زباله گالوانیزه مکعب همانطور که در شکل مشاهده می­کنید به صورت یک مستطیل تخت طراحی می­شود. شمای کلی این مخازن به صورت یک مکعب مستطیل است؛ به همین دلیل این مخازن، مکعب نامیده می­شوند. این مخازن تحمل وزن بالای زباله­ ها را دارند. همانطور که در تصویر پایین مشاهده می­کنید، دسته­ هایی که در دو وجه کناری مخزن تعبیه شده، امکان تخلیه مکانیزه زباله­ ها فراهم شده است. در شرکت آذرپاش پیشرو، مخزن زباله گالوانیزه ۶۶۰ لیتری، ۷۷۰ لیتری و ۱۱۰۰ لیتری مکعب پرسی تولید می­شود.

مخزن زباله مکعب 770 لیتری مکانیزه

مخزن زباله گالوانیزه محدب

قسمت کف سطل زباله گالوانیزه محدب به صورت قوس دار (محدب) طراحی می­شود. وجود این قوس سبب می­شود که شیرابه زباله در کف مخزن انباشته نشود. لازم به ذکر است که برای ساخت تمامی قطعات این مخازن از روش متال فرمینگ استفاده می­شود. بنابراین می­توان نتیجه گرفت که این نوع مخازن از استحکام بالایی برخوردار هستند. در شرکت آذرپاش پیشرو، مخزن زباله گالوانیزه ۶۶۰ لیتری، ۷۷۰ لیتری و ۱۱۰۰ لیتری محدب پرسی تولید می­شود.

مخزن زباله محدب 770 لیتری مکانیزه

طراحی و ابعاد مخزن زباله محدب و مکعب

طراحی مخزن زباله

انواع مخزن زباله گالوانیزه از نظر ظرفیت (حجم)

مخزن زباله گالوانیزه معمولا در یکی از حجم­های ۲۲۰، ۲۴۰، ۶۶۰، ۷۷۰، ۱۱۰۰ و ۱۲۵۰ لیتر ساخته می­شود. از جمله عواملی که به انتخاب مخزنی با حجم مناسب می­ انجامد می­توان به موقعیت جغرافیایی، شرایط جوی، میزان زباله تولید شده در محل نصب مخزن و تعداد نوبت تخلیه اشاره کرد.

اجزای تشکیل دهنده مخزن زباله گالوانیزه

یک مخزن زباله گالوانیزه به طور کلی از ۳ بخش تشکیل شده است. این ۳ بخش به شرح زیر است:

 • درب
 • بدنه
 • چرخ­ ها یا پایه­ ها

 

 • درب

مخزن زباله گالوانیزه به دو صورت بدون درب و دربدار تولید و عرضه می­شود. درب مخزن زباله گالوانیزه معمولا به دو صورت قوس دار (بارانی) و تخت ساخته می­شود. جنس درب، گالوانیزه گرم یا پلی اتیلن است. وجود درب در مخزن زباله علاوه بر اینکه از انتشار بوی نامطبوع جلوگیری می­کند، مانع از ورود حیوانات مختلف (گربه، موش و ...) و آب باران به داخل مخزن می­شود. درب مخزن به کمک یک زنجیر فلزی یا لولا به بدنه مخزن متصل می­شود.

 • بدنه

بدنه مخزن زباله گالوانیزه از ۴ وجه (دیواره) و یک کف تشکیل شده است. در دو وجه کناری مخزن زباله گالوانیزه مکانیزه دسته­ هایی تعبیه شده است که امکان تخلیه مکانیزه زباله­ ها را به درون ماشین حمل زباله فراهم می­کند. در قسمت کف مخزن زباله گالوانیزه، یک شیر تخلیه وجود دارد که به منظور تخلیه شیرابه و آب باران تعبیه شده است.

 • چرخ­ ها یا پایه­ ها

مخزن زباله گالوانیزه به دو شکل چرخدار و بدون چرخ ساخته و عرضه می­شود. این چرخ­های پلاستیکی با رینگ ­های فلزی یا پلاستیکی طراحی می­شود. رینگ­ های فلزی مقاومت بالاتری نسبت به رینگ­های پلاستیکی دارند و گرانتر نیز هستند. چرخ­های مخزن زباله گالوانیزه قابلیت تعویض دارند. وجود چرخ در مخزن زباله، جا به جا کردن این مخازن توسط نیرو­های شهرداری را به طور چشمگیری تسهیل می­کند. البته در برخی از موارد بر اساس سفارش مشتری به جای چرخ از پایه­ های فلزی استفاده می­شود.  

مخزن زباله گالوانیزه ۱۱۰۰ لیتری دارای ۴ چرخ است. این مخزن دو چرخ ترمز دار و دو چرخ بدون ترمز دارد. البته ممکن است بر طبق سفارش مشتری به جای چرخ از پایه­های فلزی استفاده شود.

مخزن زباله گالوانیزه ۷۷۰ لیتری دارای ۴ چرخ است. این مخزن دو چرخ ترمز دار و دو چرخ بدون ترمز دارد.

مخزن زباله گالوانیزه ۶۶۰ لیتری دارای ۴ چرخ است. این مخزن دو چرخ ترمز دار و دو چرخ بدون ترمز دارد.

مخزن زباله گالوانیزه ۲۴۰ لیتری معمولا دارای ۲ چرخ است. یک یا دو پایه فلزی به منظور حفظ تعادل در این مخازن تعبیه شده است.

مخزن زباله گالوانیزه ۲۲۰ لیتری معمولا بدون چرخ است.   

سایر متعلقات مخزن زباله گالوانیزه

 • زیر مخزنی (ایستگاه مخزن زباله)

زیر مخزنی، جهت قرار گرفتن مخزن زباله گالوانیزه در یک جای مشخص و جلوگیری از جابجا شدن آن توسط نیروی باد، طراحی و ساخته می­شود. زیر مخزنی که نقش مهمی را در سازماندهی سطل زباله شهرداری ایفا می­کند، به عنوان یکی از اجزای مبلمان شهری، گام سترگی را در جهت زیباسازی مناطق شهری برداشته است. زیر مخزنی­ ها معمولا از بتن و یا مواد گالوانیزه گرم ساخته می­شوند. استحکام این زیر مخزنی­ ها به اندازه­ای است که برای انواع مخزن زباله گالوانیزه در حجم­ها و وزن­ های مختلف (۶۶۰، ۷۷۰ و ۱۱۰۰ لیتری) مورد استفاده قرار می­گیرد. شرکت آذرپاش پیشرو هر دو نوع زیر مخزنی بتنی و گالوانیزه را تولید و به مشریان خود عرضه می­کند.

 • زیر مخزنی بتی

این زیر مخزنی که از بتن ساخته می­شود، قابلیت نصب در جاهای مختلف را دارد. ساخت این نوع زیر مخزنی به زمان زیادی نیاز دارد.

 • زیر مخزنی گالوانیزه

این زیر مخزنی از مواد گالوانیزه گرم ساخته می­شود. ساخت و نصب این زیر مخزنی­ها نسبت به زیر مخزنی بتنی به مراتب ساده­تر است. زیر مخزنی گالوانیزه نسبت به نوع بتنی از مقاومت بیشتری برخوردار است، زیرا زیر مخزنی بتنی با گذشت زمان ممکن است دچار شکستگی بشود.  

 • کاور گالوانیزه

برای حفاظت هرچه بهتر از مخزن زباله گالوانیزه در برابر ضربه و ورود حیوانات، از کاور گالوانیزه استفاده می­شود. این کاورها در طرح­ها و اندازه­های مختلف معمولا از ورق گالوانیزه گرم با ضخامت ۲ میلی متر ساخته می­شوند. کاور گالوانیزه علاوه بر اینکه دوام مخزن زباله گالوانیزه را افزایش می­دهد، به زیباسازی معابر و خیابان­ها نیز کمک شایانی می­کند. کاور گالوانیزه به زیر مخزنی گالوانیزه مجهز است.

قیمت سطل زباله مکانیزه گالوانیزه چگونه محاسبه می­شود؟

هزینه­ ای که می­بایست خریدار بابت خرید یک محصول بپردازد همیشه یکی از مهمترین مسائل است. پارامترها و فاکتورهای متعددی در محاسبه قیمت سطل زباله مکانیزه گالوانیزه دخیل هستند، به همین دلیل قیمت­ مخزن زباله تولید شده در شرکت آذرپاش پیشرو در یک بازه قرار دارد که با توجه به سفارش مشتری، نهایی می­شود.

در ادامه مطلب با برخی از این عوامل آشنا می شویم.

این عوامل عبارتند از:

 • پرسی بودن یا غیر پرسی بودن ورقه­های گالوانیزه:

یکی از عوامل دخیل در تخمین قیمت مخزن زباله گالوانیزه مکانیزه، اجرای پرس­کاری بر روی ورقه­ های گالوانیزه است. برای اجرای پرس­کاری از دستگاه های پرس پیشرفته استفاده می­شود. پرس­کاری علاوه بر شکل دادن به فلز، سبب افزایش مقاومت و کاهش وزن مخزن می­شود. از این جهت مخزن زباله گالوانیزه پرسی نسبت به انواع غیر پرسی گرانتر است. 

 • استفاده از ورقه گالوانیزه ۵/۱ یا ۲ میلی متر برای ساخت مخزن زباله:

استفاده از ورقه گالوانیزه ۲ میلی متر در ساخت مخزن زباله گالوانیزه نسبت به ورقه ۵/۱ میلی متر، هزینه بیشتری را به تولید کننده سطل زباله گالوانیزه تحمیل می­کند. بنابراین مخزنی که با ورقه ۲ میلی متر ساخته شده است، گرانتر است.

 • وجود یا عدم وجود درب در مخزن زباله:

مخزن زباله گالوانیزه در صورتی که دارای درب باشد، می­بایست هزینه بیشتری برای خرید آن پرداخت. جنس درب نیز از عوامل دیگری است که در قیمت سطل زباله فلزی خیابانی تاثیرگذار است.

 • طرح مخزن زباله گالوانیزه مکانیزه:

محدب یا مکعب بودن مخزن زباله گالوانیزه در قیمت آن تاثیرگذار است.

 • وجود یا عدم وجود چرخ:

مخزن زباله گالوانیزه مجهز به چرخ (مخزن زباله متحرک) نسبت به انواع بدون چرخ گرانتر است. در برخی از موارد بسته به سفارش مشتری به جای چرخ از پایه های فلزی استفاده می­شود. لازم به ذکر است که جنس رینگ چرخ نیز (پلاستیکی یا فلزی) در قیمت سطل زباله فلزی خیابانی تاثیرگذار است.

 • تعداد مخزن زباله سفارشی

مسلما خرید تعداد بیشتری مخزن زباله، هزینه بیشتری را به خریدار تحمیل می­کند.

لازم به ذکر است که علاوه بر پارامترهای نام برده شده، عوامل دیگری نیز در تخمین قیمت مخزن زباله تاثیرگذار هستند.

متقاضیان خرید مخزن زباله چه کسانی هستند؟

افراد حقیقی و حقوقی زیادی با توجه به نیاز خود اقدام به خرید مخزن زباله از شرکت­های تولید کننده سطل زباله گالوانیزه می­کنند. شرکت آذرپاش پیشرو افتخار همکاری با شهرداری­ ها، بخشداری­ ها، دهیاری ­ها، اداره­ جات، مراکز تجاری و بیمارستان­ های مختلفی را داشته است. از جمله شهرداری­ هایی که اقدام به خرید مخزن زباله از شرکت آذرپاش پیشرو کرده­اند می­توان به شهرداری تهران بزرگ، شهرداری قزوین، شهرداری آستارا، شهرداری بندر انزلی، شهرداری زاهدان و ... اشاره کرد.

افراد حقیقی نیز با توجه به نیاز خود انواع مخزن زباله را برای منازل و محل کار،  خریداری و استفاده کرده ­اند.

خرید اینترنتی مخزن زباله (سطل زباله)

اگر قصد خرید مخزن زباله را دارید، خرید اینترنتی مخزن زباله مقرون به صرفه­ ترین راه است. گسترش روزافزون فضای مجازی و اینترنت، محدودیت­ های زیادی را از سر راه انسان برداشته است. یکی از امکاناتی که اینترنت در اختیار انسان­ها قرار داده، خرید اینترنتی محصولات مختلف است. با این اوصاف اگر قصد خرید اینترنتی مخزن زباله را دارید، می­توانید به راحتی با مراجعه به وبسایت یکی از شرکت­ه ای تولید کننده مخزن زباله، اقدام به خرید کنید. با وجود این امکان، دیگر لازم نیست که شما وقت و انرژی زیادی را برای انتخاب و خرید مخزن زباله صرف کنید.

خرید اینترنتی مخزن زباله مزایایی دارد که به شرح زیر است:

 • در انرژی، هزینه و وقت خریدار صرفه جویی می­شود.
 • امکان مشاهده و مقایسه مدل­ ها و طرح­ های مختلف مخزن زباله فراهم است.
 • در این صورت شما می­توانید بدون خستگی و عجله بهترین انتخاب را داشته باشید.
 • فروشگاه ­های اینترنتی مخزن زباله پشتیبانی دارد و خریدار می­تواند از خدمات آن­ها استفاده کند.
 • در صورتیکه مخزن زباله ارسال شده با سفارش شما مطابقت نداشته باشد، امکان مرجوع کردن آن وجود دارد.

و اما نکته قابل توجه دیگر در زمینه خرید اینترنتی مخزن زباله، اعتماد به فروشنده اینترنتی مخزن زباله است که در ادامه به آن می­پردازیم.

 

انتخاب بهترین فروشگاه اینترنتی مخزن زباله

در کنار مزایایی که در بالا در مورد خرید اینترنتی مخزن زباله بیان شد، کاستی­ها و خطراتی نیز در این امر وجود دارد. فضای اینترنت یک دنیای گسترده و عظیم است. همانطورکه سارقین و افراد کلاهبردار در دنیای حقیقی وجود دارند، فضای اینترنت (فضای مجازی) نیز از این قاعده مستثنی نیست. متاسفانه کلاهبرداری­ های زیادی از قبیل فروش محصولات بی کیفیت (تقلبی) در فضای مجازی اتفاق می­افتد؛ بنابراین می­بایست شما به منظور پیدا کردن یک فروشگاه مورد اعتماد، پارامترهایی را مد نظر داشته باشید.   

برای پیدا کردن فروشگاه اینترنتی مورد اعتماد به منظور خرید مخزن زباله می بایست پارامترهای زیر را مد نظر قرار داد:

 • سوابق و رزومه کاری فروشگاه می بایست بررسی شود.
 • از اصالت فروشگاه اطمینان حاصل شود.
 • میزان رضایت مشتریان از فروشگاه بررسی شود.
 • فروشگاهی که در کار خود موفق است و شعبه حقیقی دارد، برگزیده شود.

اگر فرصت تحقیق درباره فروشگاه اینترنتی و یافتن معتبرترین آن­ها را ندارید، ما در ادامه قصد داریم شما را با شرکت آذرپاش پیشرو و مزایای خرید اینترنتی مخزن زباله از وبسایت این شرکت، بیشتر آشنا کنیم.

شرکت آذرپاش پیشرو

شرکت آذرپاش پیشرو به عنوان اولین تولید کننده حرفه­ای مخازن تفکیکی در ایران فعالیت حرفه­ای خود را در زمینه طراحی و تولید محصولات خدمات شهری از سال ۱۳۹۲ در شهرک صنعتی البرز واقع در استان قزوین، آغاز کرد. شرکت نام برده با تولید با کیفیت­ ترین محصولات از قبیل مخزن زباله، نیمکت پارکی (مبلمان شهری)، تابلوهای راهنما، ایستگاه اتوبوس، میل پرچم، تابلوهای تبلیغاتی، ست­های ورزشی، المان­های شهری و ادوات نورپردازی شهری همواره در جهت جلب رضایت مشتریان خود کوشیده و تاکنون از این نظر موفق بوده است.

وبسایت شرکت آذرپاش پیشرو به نشانی https://azarpp.co.ir/ در سال ۱۳۹۵ راه اندازی شد. هم زمان با راه ­اندازی وبسایت، فروش اینترنتی انواع تولیدات این شرکت آغاز شد. شرکت آذرپاش پیشرو به عنوان یک شرکت شناخته شده و نام آشنا تا کنون افتخار همکاری با شهرداری­ ها، بخشداری­ ها و دهیاری­ های زیادی در سراسر کشور عزیزمان را داشته است. شهرداری تهران بزرگ، شهرداری قزوین، شهرداری زاهدان، شهرداری آستارا، شهرداری بندر انزلی از جمله ارگان­هایی هستند که تا کنون با شرکت آذرپاش پیشرو طرف قرارداد بوده­اند و هم اکنون برای رفع احتیاجات خود در زمینه خدمات شهری با این شرکت مشورت می­کنند.

منوی دسته های خود را در هدرساز -> موبایل -> منوی اصلی موبایل -> نمایش/مخفی -> انتخاب منو، تنظیم کنید.
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.